fbpx

Eğitmenler

Meram Ölçmen

1975 yılında Ankarada doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarından mezun oldu. Aynı yıl School of American Ballet’de çok ünlü hocalarla Balanchine tekniği üzerine çalıştı. Daha sonra Pennsylvania Ballet’de bir yıl dansçı olarak çalıştı. 1996 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesine Bale sanatçısı olarak dans etmeye başladı. Aynı yıl Hacettepe üniversitesinde Bale öğretmenliği masterına başladı ve 1999’da yüksek lisansını aldı. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet konservatuarı Bale bölümünde hocalık yapmaktadır.

Yeşim Oktar

1972 yılında Ankara da doğdu.
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarının Bale Bölümünden mezun oldu.
1992 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinde Bale Sanatçısı olarak çalısmaya başladı.
Daha sonra Ankara Devlet Opera ve Balesinde devam etti, Halen Ankara Devlet Opera ve Balesinde Koreograf ve Repetitor olarak görev yapmaktadır.
Pilates ve Yoga ile öğrenci olarak tanıştı, daha sonra Serdar Gürbüz’den eğitim alarak Pilates eğitmenliğine başladı.
Halen Grace Pilates Professionals’da eğitim vermektedir.

Tuğba Kürümüş

1995 yılında Mersin’de doğdu. 2005 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı bale eğitimine başladı. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale bölümünü kazandı ve 2010-2013 yılları arasında liseyi Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Aynı sezon Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde misafir sanatçı olarak dans etti. Lisans eğitimini 2014 -2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Okul yıllarında Pilates’le tanıştı. 2011 yılından beri özel eğitim kurumlarında farklı yaş gruplarına yönelik bale eğitmenliği yapmaktadır. Mezuniyetinin ardından Grace Pilates Professionals’da stajını tamamlamış ve yine burada eğitmenliğine başlamıştır.