fbpx

Üyelerimizin Görüşleri

 •  

  "Reformer yapmaya ilk defa Grace Pilates’de başladım ve bu deneyimime oldukça memnun bir şekilde devam ediyorum. Vücudumda gözlemlediğim pozitif değişim benim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. İşletmenin pandemide aldığı önlemler sayesinde içim rahat bir şekilde pilates yapabiliyorum. Deneyimli eğitmen kadrosunun yanı sıra güler yüzlü ve ilgili çalışanlarıyla herkese tavsiye edebileceğim bir yer. "

  Duygu Güneyli
 •  

  "Aslında pilates ile tanışmam tamamen tesadüfen oldu. Yılbaşında eşim ve çocuklarım benden bir sonraki yılbaşına kadar karşılarında daha formda bir baba ve eş görmek istediklerini söyleyince benimde arayışlarım başlamış oldu. Hem işime yakın hem de gereksiz programlarla ağırlıklar altında ezilmeyecegim neresi olur, hangi sporu yapayım derken, yolum Grace Pilates’e çıktı ve Esin Hoca ile tanıştım. Bu arada zaten esneklik ve duruşla ilgili sıkıntılarım varken pilatesi nasıl yapacağım sorusunu da sürekli kendime sorup duruyordum. Ama bugün geldiğimiz noktada, yaklaşık 7 aydır Esin Hoca ile beraber çalışıyoruz. Haftada 2 gün ile yaptığımız çalışmalara Cadillac ile başladık sonrasında Reformer ile devam edip son olarak da TRX ekleyerek çalışma çeşitliliğini arttırdık. Pilates’e düzenli beslenme ve hafta içi diğer günler düzenli yürüyüş ekleyerek 8 kilo verdim. Duruş ve esneklikle ilgili başta yaşadığım sıkıntılarda önemli mesafe aldık. Her şeyden önemlisi hayatıma düzenli sporu sokmuş oldum. Bunun için Esin Hoca ve Grace Pilates’e çok teşekkür ederim."

  Yalım Y.
 •  

  "İş hayatına girdikten bir kaç yıl sonra henüz 26 yaşında ciddi sırt ve kol ağrılarım başlayıp biçimsiz bir göbekle aynada göz göze gelince ... Pilatese başlamaya karar verdim. Haftada iki ile başladığım derslere üç ile devam ettim, ağrılarım ilk aylarda geçti, postürüm dolayısıyla karnımın sarkık ve yayvan görüntüsü ise yaklaşık altı ay içerisinde kendini toparladı. Bedenim esneklik ve direnç kazandı. Daha sonrasında pilatese aralıklarla devam etmeme rağmen pilates derslerinde öğrendiğim nefes ve duruş tekniğini günlük hayatımda devam ettirmeye çalıştım. Şimdi 34 yaşımdayım ve geçtiğimiz yıldan beri Grace Pilatese devam ediyorum. Grace'i seçmemin en önemli sebebi kurucusuna ve beraberindeki tüm eğitmenlere bedenimi rahatça emanet edebileceğimi bilmem. Eğitmenler hem alanlarında oldukça güvenilir hem de grup mat derslerini her defasında farklı kas gruplarını çalıştıran farklı hareketler yaptırarak bizler için daha ilgi çekici kılıyorlar. Bu sene ise Meram Hanımla hamile pilatesine başladık ve birebir çalışıyoruz. İlk aylarda hamilelik basit bir iş gibi görünürken ilerleyen haftalarda sırtıma, belime, hatta leğen kemiğime binen yükün verdiği ağrılı ve rahatsız edici his ile pilatese daha çok ihtiyaç duymaya başladım. Ayrıca, ister sezeryan ister normal olsun doğumdan sonra bedenimin kendini toparlamasına da bu aralar yaptığım pilates hareketlerinin faydası olacağına inanıyorum. Şimdi 29uncu haftamdayım ve Meram hanımla doğuma dek devam etmeyi istiyorum."

  Sevgi İ.
 •  

  "Grace Pilates açıldığı günden beri buradayım ben. Hayatında hiç spor yapmamış bir insanı iş yerinin yakınına pilates stüdyosu açılması ne kadar değiştirir? Hiç kullanılmamış, tembel, ham kaslar birkaç yıl içinde nereden nereye gelebilir? Pilates nelere kadir? Çırpı bacaklı, cılız kollu bir insandan, atletik yapılı, karnındaki altı baklava ile gurur duyup hava atabilen, kendini kendi kollarıyla tutup çekebilen, kırk yıllık sporculara kırkında kafa tutabilen bir insana burada dönüştüm ben. Burada grup dersleriye başladı pilates maceram. Bir süre sonra iş ve evden sonra en çok vaktimi geçirdiğim yer oldu Grace Pilates. Sonra kendimi seyahat ettikçe “aman pilatesten geri kalmayım, aman formdan düşmeyim” endişesiyle gittiğim şehirlerde pilates stüdyosu ararken buldum. Dünyanın bir dolu yerinde pilates yaptım bu vesileyle. Her gittiğim yerde iltifat etti hocalar. Boston’da Meram hocamın tavsiyesiyle pilatesin duayenlerinden birinden ders aldim mesela. Hoca dersin sonunda “Nerede pilates yapıyorsun bilmiyorum ama eğitmeninin çok başarılı olduğu belli” dedi. İltifatı şahsıma değil de eğitmenime almış olmaktan dolayı hafif bir kıskançlık yaşasam da neticede önce Meram hocamla sonra kendimle gurur duydum. İş yerime her yeni geleni, arkadaşlarımı, büyüklerimi peşimden sürükledim buraya. Yetmedi 10 yaşındaki kızımı kaptım geldim. Esin hoca kanatları altına aldı onu. Onunla birlikte beni de hizaya soktu. Sayesinde sınırsız oreo/kek/pasta/üç şekerli çay gibi derinden bağlı olduğum alışkanlıklarıma veda ettim. Zeren hocanın verdiği grup derslerine girdiğimde, pilatese benden sonra benim grup derslerimde başladığını düşünüp burada isteyenin ne kadar kısa bir sürede kendini ne kadar geliştirebildiğini idrak ettim. (Bir sonraki hayatımda ben de pilatese o yaşta başlamaya karar verdim.) Ne Türkiye’de ne yurt dışında aldığım diğer pilates derslerinde buradaki keyfi almadım. Buraya her geldiğimde kendimi evimde hissettim. Eğer pilatesi nerede yapsam diye düşünüyorsanız, web siteleri arasında dolaşıp yorumları okuyorsanız hic başka yerlere bakmak için yorulmayın artık. Doğru yeri buldunuz. Güvenin bana. :)"

  Aylin Ö.